Cilt Gençleştirmedeki Yenilikler

Cilt gençleştirmenin önemi son yıllarda daha fazla anlaşılmış olup, bu konudaki çalışmalar hız kazanmıştır. Cildi, genç yaşlardan itibaren ihtiyacı doğrultusunda ne kadar beslersek, kollajen canlılığını uyarırsak yaşlanmasını o denli yavaşlatabileceğimiz anlaşılmıştır.

BuEnzimler, hyalüronik asitle aktiflenince birbiriyle sinerjik etki göstererek çalışırlar. Dokulardaki yaşlanmış, yapısı bozuk kollajenleri yıkıp, yeni kollajen üretilmesini sağlar. High, Medium ve Low olmak üzere 3 formu vardır.

PB HIGH: Bu form içinde kollajenaz enzim yüzdesi fazladır ve şu durumlarda tercih edilir: Her türlü yara izi, Skar dokusu, yanık dokusu, selülit, çatlak gibi dirençli fibröz dokularda, çoğunlukla 40 yaş üstü ciltlerin kırışıklık ve sarkma sorun view.
larında, cilt yenilenmesi, sıkılaşması amacıyla uygulanır.

PB MEDIUM: Bu form içinde lipaz enzim yüzdesi daha fazladır. şu durumlarda tercih edilir: Gıdıda, cildin sarkması neticesinde çene devamlılığının, şakak bütünlüğünün view.
yağlı ciltlerde çene kontürünü düzeltmek, alt yüzü incelterek şekil vermek için kullanılır. Sarkmayı arttıran yağ ağırlığı azaltılırken aynı zamanda cildin sıkılaşması sağlanır. Kollar, bacaklar, karın, kalça, bel gibi lokal yağ birikimi olan vücudun tüm bölgelerinde daralma ve cildi yenilemek amacıyla,
Yağ enjeksiyonları sonrası dağılmadan kalan fibrolipodistrofilerde kullanılır.

PB LOW: Bu formda Liyaz enzimi daha yoğun olup ciltteki ödemi çözer. Tercih edildiği klinik durumlar şunlardır: Gözaltı torbalarının tedavisinde, 40 yaş altı ciltleri gençleştirmek, sıkılaştırmak amacıyla tüm vücut bölgelerinde uygulanır. Uygulama mezolift, mezoterapi yöntemiyle enjeksiyonla veya kanül kullanılarak yapılır.
Soruna göre tek seans veya birkaç seansta uygulanabilir. Tek başına ya da diğer yöntemlerle beraber uygulanabilir.