Yüz germe ile yerçekimine karşı koyun!

Yüz germe ile yerçekimine karşı koyun!
Zaman içerisinde yaşlanmanın etkisi, yer çekimi, cildin nemini ve elastikiyetini kaybetmesi ile beraber yüzde sarkmalar meydana gelir. Ameliyatsız germe yöntemleri ile beraber istenmeyen bu etki yaklaşık 50 yaşına kadar ortadan kaldırılabilir.


Ancak 50 yaşının üzerindeki kişilerde sarkmalar ileri seviyeye gelir ve sarkmaların aşırı olduğu durumlarda ameliyatsız germe uygulamaları istenen etkiyi sağlamaz. Bu gibi durumlarda ise yüz germe operasyonları gerçekleştirilir. Yaşın ilerlemesi ile beraber çene ve boyun çevresinde yer alan derideki düzensizlikler ve sarkmalar iyice ortaya çıkar ve bu durum ancak cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılabilir.

OPERASYON NASIL YAPILIR?

Yüz germe operasyonları hastane ortamında gerçekleştirilir. Operasyon boyunca hasta, genel anestezi etkisi altında kalır. Yapılan ameliyatın durumuna göre yaklaşık olarak 2 ile 4 saat arasında sürer. Yüz germe ameliyatı, yüz anatomisinin göründüğünden daha karmaşık olmasından dolayı teknik olarak çok ayrıntılı bir ameliyattır. Know on premium cams – camadvisers.

Kulak ile yanağın birleştiği sınıra açılan kesi ile yapılarak yanak üzerinde yer alan derinin fazlalığı çıkarılır. Yapılan kesi saçlı deriden kulak arkasına kadar uzanır. Bu sayede özellikle boyun kısmında yer alan sarkık deri etkili bir şekilde tedavi edilebilir.

Ameliyat esnasında kombine olarak burun, alın düzeltme, kaş kaldırma ameliyatı gibi ameliyatlar da yapılabilir. Kombine operasyonlarda ameliyat süresi işlemlere göre daha uzun sürebilir.

OPERASYON SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Operasyon sonrasında yüzde şişlik, morarma, uyuşukluk ve gerginlik hissi meydana gelir. Bu hislerin oluşması son derece normal kabul edilir. Ayrıca bazı kişilerde anestezi kaynaklı olarak çeşitli asimetriler de görülebilir. Ancak tüm bu etkiler yaklaşık 3 ile 5 gün içerisinde kendiliğinden ortadan kalkar.

Uygulama sonrasında göz, ağız ve burun çevresi açıkta kalacak şekilde sargıya alınır. Bu sargılar operasyondan 2-3 gün sonra açılır. Dren konulan durumlarda drenlerin alınması da en geç 2 gün sürer. Ameliyatta genellikle kendi kendine eriyen dikişler kullanılır. Bu türdeki dikişlerin kullanılmadığı ameliyatlarda ise dikişten bir hafta sonra alınır.